راههای ارتباط با تامین کننده و 4 تکنیک مهم آن را بیاموزید

راههای ارتباط با تامین کننده
راههای ارتباط با تامین کننده یکی از بخش های مهم و پرچالش در شروع مسیر تجارت است. پس خواندن این مقاله و یافتن بهترین و مناسبترین تامین کننده می تواند سریع تر شما را در مسیر تجارت به سوددهی و موفقیت های بزرگ برساند. در این مقاله صحبتهای آموزشی و نکته های نابی را از استاد نظام پرور خواهید خواند.

چطور و چه زمانی با تامین کننده‌ها ارتباط بگیریم ؟

راههای ارتباط با تامین کننده

هر کدام از شما دوستان و بزرگواران که بیزنستان را شروع می‌کنید اگر تولیدکننده‌ی محصولی نیستید و قصد دارید تامین کننده‌های خودتون رو پیدا کنید چند روش وجود دارد.

چه نوع تامین کننده ای در ابتدای بیزنستان مناسب است ؟

نکات طلایی برای انتخاب درست تامین کننده

اول از همه باید بدانید در ابتدای کار به دنبال ارتباط با تامین کننده‌های دست اول نباشید یعنی در بازار دنبال این نباشید که بالاترین سطح بازار رو وارد ارتباط بشید. سراغ پایین‌ترین‌ تامین کننده ها یعنی کسانی که معمولا در رده‌ی دو یا سه بازار در فروش اون محصول هستند برید. ممکنه قیمتشون بالاتر باشه ولی شما این رو ملاک قرار ندید. بیاید با افرادی که ضعیف‌تر هستند ارتباط بگیرید چون ممکنه در این محصول به اندازه‌ی کافی تجربه یا اطلاعات نداشته باشید.

شروع تجارت

داستان تبدیل و تغییر یک زندگی ساده به سمت زندگی ایده آل

شروع تجارت

با سرمایه کم هم می توانید شروع کنید...
اینجا کلیک کنید

مزیت همکاری اولیه با تامین کننده های ضعیف بازار

اگر بخواهید با افراد سطح بالاتر ارتباط بگیرید از شما در مورد هویتتون ارتباطتون و نوع کارتون سوال میشه و چون شما تازه کار هستید پیش اون‌ها سوخت میشید و دیگه نمی‌تونین به خوبی ارتباط بگیرید. اما اگر از پایین بازار شروع کنید از هم صحبتی با این افراد تجربه و اطلاعاتی بدست میارید و با این اطلاعات می‌تونید خیلی راحت‌تر تعامل کنید خیلی راحت‌تر قیمت بدهید و خیلی راحت‌تر اطلاعات بگیرید.

این افراد به خاطر اینکه مشغله‌ی زیادی ندارند یا حجم فروش کمتری دارند زمان بیشتری برای شما می‌گذارند و راحت‌تر می‌تونید پیش برید پس بهتر است برای شروع با این گروه از افراد شروع کنیم.

چطور اطلاعات افراد تامین کننده یا تولیدکننده را پیدا کنیم؟

چند راه یافتن تامین کننده وجود دارد، سرچ کردن در اینترنت یکی از روش‌هاست که شما می‌توانید در اینترنت اطلاعات این افراد رو جستجو و پیدا کنید. تولیدکننده‌هایی مثل تولید کننده‌ی محصول ایکس تولید کننده‌ی محصول کفش، تولیدکننده‌ی محصول چرم، تولیدکننده‌ی محصول سنگ یا مثلا فروشنده ها ، تامین‌کننده‌، کارخانه‌دارها، جستجوی لیست کارخانه‌ها و این قبیل کلید واژه ها را می توانید در گوگل جستجو کنید و اطلاعاتی پیدا کنید.

قدم به قدم با مراحل بعد از جستجو و یافتن اطلاعات آشنا شوید

شروع کنید به ارتباط گرفتن با این تامین کننده ها یا تولید کننده ها و امثال این قبیل افراد و اگر دیدید مجموعه‌ بزرگ است فعلا در ابتدای بیزنس خود با این افراد بزرگ وارد ارتباط نشوید یا اگر میخواین ارتباط بگیرین با شماره دیگری تماس گرفته و خودتون رو فرد دیگری معرفی کنید، نگذارید شما رو به عنوان این فرد بشناسند چون بعد از دوره‌ای که بزرگتر و قوی‌تر باشید اگر وارد ارتباط بشید به خاطر این ارتباط اولیه ضعیفی که داشتید خیلی خوب جوابتون رو نمیدن.

پس بعد از گرفتن اطلاعات، به عنوان خریدار بهشون زنگ بزنید، بگید من می‌خوام این کالا رو بخرم، چی دارید، بگید من نمی‌دونم به چه صورت هست و چطور باید این کار رو انجام بدم، یعنی بگذارید اون‌ها به شما اطلاعات بدهند تا بهتر بتونید پیش برید

مرحله مذاکره با مشتری

قدم بعدی مذاکره با مشتری ست یعنی مشتریانی که تماس می‌گیرند با همین اطلاعات بهشون قیمت بدید. نیازی نیست در ابتدا قیمت‌ها رو بعلاوه ی سود اعلام کنید. قیمت پایه‌ای که دارید رو اعلام کنید و بگذارید ببینیم بازخورد مشتری‌ها به چه صورت هست.

بازخورد مشتریتان را پیش بینی کنید

مشتری‌ها ممکنه به شما بگن قیمت زیاده، قیمت خوبه یا بحث‌های مختلف این چنینی. اگر قیمت زیاد بود همین بازخورد رو به کسی که فروشنده‌ی اون کالا بوده دوباره انتقال بدید و بگید که قیمت بالاست من صحبت کردم مثلا با دوستانم و گفتن قیمت بالاست نمیصرفه. چانه بزنید و ببینید روی چه نرخی با شما به تعامل می‌رسد.

فرق بین فروشنده درجه یک و درجه دو

فروشنده‌ی درجه دو حاضرست تعامل بیشتری باهاتون داشته باشه. فروشنده های درجه یک خیلی سفت و محکم میگن نه آقا شما خریدار نیستید و از این دسته حرفها و دیالوگها. پس فروشنده درجه دو انعطاف بیشتری داره و بیشتر با شما راه می آید.

مزیت بازدید از نمایشگاهها

اگر اطلاعات تامین‌کننده هاتون رو در سایت‌ها به خوبی پیدا نکردید یا اطلاعات کمی پیدا کردید می‌تونید با مراجعه به نمایشگاه‌ها بهره ها و اطلاعات زیادی بدست بیارید. مثلا اگر محصول یا کالای تجاریتان مربوط به صنایع غذایی ست باید از نمایشگاه صنایع غذایی استفاده کنید. در آنجا لیست شرکتهای فعال در دسترس است. کتابچه‌ها یا سی دی را در نمایشگاه تهیه کنید و اطلاعاتی که لازمه رو به دست بیارید. سپس وارد بحث تماس گرفتن با این مجموعه‌ها بشید.

سعی کنید در ابتدای راهتان اگر هنوز تجربه کافی در بازار رو ندارید با مجموعه های درجه دو ارتباط بگیرید و شروع کنید به تعامل کردن. اگر ارتباط و تجربه‌ی خوبی ندارید سعی کنید که با شماره‌ ناشناس دیگری تماس بگیرید و با نام دیگری خودتان را معرفی کنید تا هویتمان خیلی افشاء نشود. ولی به عنوان خریدار چانه بزنید قیمت بگیرید و باهاشون صحبت کنید و اطلاعات کسب کنید.

مزیت اصناف و اتحادیه ها برای شما

غیر از کتاب‌های نمایشگاه و اینترنت، اتحادیه‌ها و صنفهایی که مجوز صادر می‌کنند هم اطلاعاتی ازشون وجود دارد. مثلا اگر توی اینترنت بزنیم اتحادیه صنف چرم می‌تونید تولید کننده‌های چرم رو از طریق این اتحادیه پیدا کنید یا اگر به دنبال تامین کننده یا تولید کننده کفش هستید در اینترنت جستجو کنید اتحادیه تولیدکننده‌های کفش و می‌تونید اطلاعاتش رو پیدا کنید. برای صنایع چوبی یا هر محصول دیگری که قصد کار کردن روی آن محصول رو دارید می‌ توانید اتحادیه‌ها یا محلی که مجوزهای اون کالا رو صادر می کنه جستجو کرده و از اونجا اطلاعات به دست بیارید.

پیدا کردن تامین کننده برای کالاهای وارداتی

بعضا ممکنه اطلاعاتی که در بالا ذکر شده کافی نبوده و پس‌زمینه خیلی سنگین‌تر باشد. در این زمان باید به صورت حضوری به بازار مراجعه کنید. به عنوان مثال کالایی که وارداتی ست و داخل ایران اتحادیه خاصی برایش وجود ندارد باید به بازار مراجعه و شروع کنید از بازار اطلاعات به دست آوردن. به عنوان یک خریدار اطلاعات به دست بیارید و پیش برید.
راههای ارتباط با تامین کننده

تاثیر تبلیغات در پیدا کردن تامین کننده

مساله‌ی خوبی که اتفاق میفته این است که از مسیر تبلیغاتی معمولا عده‌ای از تامین کننده‌ها باهاتون ارتباط می‌گیرند یعنی شما می‌تونید این دغدغه‌تون رو از تبلیغاتی که براتون میشه با تامین کننده‌ها ارتباط بگیرید.

بابیروش همیشه راه حلی به شما ارائه خواهد داد

اگر از این چند مسیری که گفته شد پیش رفته و نتونستید اطلاعات کافی رو بدست بیارید، می‌تونید با ارتباط گرفتن با مشاورین تجاری بابیروش و جلسات خاصتری که براتون برنامه ریزی میکنیم، اطلاعات و مسائل جدیدی به دست بیاریم یعنی شما رو تنها نمی‌گذاریم تا از پسش بربیاید و تامین کننده مناسب خودتون رو پیدا کنید.

خیلی با شتاب سراغ تامین کننده‌ها نرید تا زمانی که سایتتون و زیرساخت‌ها آماده بشه صبر کنید، بعدش تماس‌هاتون شروع میشه. وقتی تمام زیرساختها آماده شد و اولین تماس‌ها شروع شد بعد وارد بحث با تامین کننده ها بشید.

استاد نظام پرور
راههای ارتباط با تامین کننده
remove add
repeat favorite
0:00:0

فرصت بها دارد

تعدادی از مشتریان اولیه تون اگر بسوزد هیچ اتفاق بدی نمیفته. همیشه در بازار باید هزینه ی فرصت رو در نظر بگیریم. شما اگر با تعدادی از افرادی که دنبال خرید این محصول هستند ارتباط بگیرید حرفایی بزنند یا سوالاتی بپرسند که در اون لحظه اطلاعات یا پاسخی ندارید می تونید بگید اجازه بدید الان اطلاعی ندارم بعدا بهتون جواب میدم و بدونید که هیچ اتفاق بدی نمی‌افته چون شما با توجه به بازخوردهایی که از مشتریاتون میگیرید در بازار دنبال تامین و تولید کننده می‌گردید و ضرری در این کار براتون ایجاد نمیشه.

ما برای اینکه چیزی یاد بگیریم و تجربه کنیم باید هزینه‌هایی بدیم و این هزینه‌ها خیلی زیاد نیست، همیشه جریان مشتری‌ها وجود داره و همیشه افرادی دنبال خرید هستند و اینطور نیست که بازار بین یک نفر یا دو نفر آدم تموم شه. تعداد خیلی زیادی فعال در این بازار همیشه وجود داره که میتونیم ازش استفاده کنیم. بنابراین در بحث تامین ما در ایران مشکلی نخواهیم داشت و راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که از اون‌ها می تونید استفاده کنید.

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات

مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *