کدام کالاها برای صادرات به امارات پتانسیل بیشتری دارند؟

صادرات کالا به امارات
ما در این مطلب از بابیروش قصد داریم در خصوص بهترین محصول برای صادرات کالا به امارات صحبت کرده و ببینیم کدامیک از محصولات ایرانی پتانسیل بیشتری برای صادرات به این کشور دارند. همان طور که می دانید کشور امارات از چند امیرنشین تشکیل یافته و با کشور ما از طریق مرزهای آبی؛ هم مرز و همسایه است. این کشور در حال حاضر با توجه به پیشرفت پر سرعتی که در تمامی حوزه ها داشته، به یکی از کشورهای بسیار مهم اقتصادی و تجاری در جهان تبدیل شده است به طوری که توانسته شرایطی را مهیا نماید تا برترین شرکت ها و برندهای مختلف، یکی از شعبات و نمایندگی های خود را در این کشور دایر نمایند. یکی از ویژگی های امارات آن است که در مدتی کوتاه و در سال های اخیر توانسته به رشد اقتصادی بالایی دست یابد.در این مسیر واردات کالا از کشورهای دیگر که ایران نیز یکی از آن ها به شمار می آید توانسته برای هر دو کشور سود خوبی را در پی داشته باشد. چنانچه شما به عنوان یک از تولیدکنندگان ایرانی، قصد صادرات کالای خود به امارات را دارید، بهتر است در ابتدا کالاهای مناسب برای صادرات به امارات را بشناسید و بدانید که این کشور نیاز به چه کالا و محصولاتی دارد.
صادرات تضمینی به امارات

صادرات تضمینی به امارات

درباره اقتصاد امارات

طبیعی است که برای صادر کردن هر کالا و محصولی به یک کشور دیگر لازم است با وضعیت اقتصادی آن کشور آشنایی داشته باشید. پیشتر اشاره کوتاهی به موقعیت قرارگیری امارات در همسایگی ایران کردیم. در ادامه بهتر است این نکته را ذکر کنیم که اقتصاد امارات بیشتر بر پایه نفت، جذب توریست و ارائه خدمات گردشگری استوار است و در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند دنیا به شمار می آید.نکته دیگری که در مورد اقتصاد امارات باید به آن اشاره کنیم، سرمایه پذیر بودن این کشور است. به طوری که بیشتر دولت ها، شرکت ها و افراد سرمایه دار را توانسته جهت سرمایه گذاری در این کشور جذب نماید.اگر بخواهیم آمار صادرات به این کشور را در سال های اخیر بررسی کنیم، می توان گفت تنها 5 میلیارد دلار کالا از ایران به این کشور صادر شده است به طوری که نسبت به سال های پیشتر از آن افزایش پیدا کرده است. از جمله محصولاتی که پتانسیل بسیار زیادی برای صادرات به امارات را دارند، می‌توان به محصولات معدنی، کشاورزی و … اشاره کرد. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کالاهای مناسب برای صادرات به امارات را معرفی کرده و اطلاعاتی درباره هر یک ارائه کنیم.

کالاهای مناسب برای صادرات تضمینی به امارات به کدامند؟

چنانچه نگاهی به آمارهای بین المللی بیندازید متوجه خواهید شد که در صادرات به امارات، طیف مختلفی از کالاها وجود دارند که محصولات نفتی و کشاورزی در بین آن ها از میزان بیشتری برخوردار است. در ادامه به این محصولات اشاره خواهیم کرد.
سنگ ها و فلزات قیمتی

سنگ ها و فلزات قیمتی

  • سرامیک و سنگ های ساختمانی مانند مرمر و …

سرامیک و سنگ های ساختمانی مانند مرمر

سرامیک و سنگ های ساختمانی مانند مرمر

  • ماهی و انواع محصولات دریایی از قبیل خاویار و تن ماهی

ماهی و انواع محصولات دریایی از قبیل خاویار و تن ماهی

ماهی و انواع محصولات دریایی از قبیل خاویار و تن ماهی

 
  • آهن و فولاد

آهن و فولاد

آهن و فولاد

  • خشکبار مانند گردو، پسته و بادام

خشکبار

خشکبار

  • میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات

  • روی و سرب

روی و سرب

روی و سرب

اما علاوه بر این ها در سال های اخیر کالاهای دیگری نیز به محصولات فوق اضافه شده است که از کالاهای مناسب برای صادرات به امارات می توان به موارد زیر اشاره کرد.مواد غذایی مانند انواع کنسرو، کمپوت، انواع نوشیدنی ها و کیک و کلوچهچراغ های پارکیذغالپادری فرشیدستگیره لاکچری درب

روش صادرات کالا به امارات چگونه است؟

بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی و همچنین شرکت ها و کارخانجاتی که محصول و یا محصولات خاصی را تولید می کنند، در پی آن هستند که در کشور امارات برای خود بازاری پیدا کرده و تولیدات خود را به این کشور صادر نمایند.برای این منظور لازم است فعالیت های تجاری خود را با کمک گرفتن از شرکت های بازرگانی که در زمینه صادرات و واردات بخصوص صادرات به امارات فعالیت دارند، انجام دهید. چنانچه شما یکی از تولیدکنندگان و یا صنعتگران ایرانی هستید پیشنهاد می کنیم با یکی از شرکت‌ های بازرگانی که در کشور امارات مستقر هستند، ارتباط برقرار کرده و یا به صورت مستقل خودتان در این کشور اقدام به تاسیس یک شرکت در حوزه فعالیتی خود نمایید.از دیگر مراحلی که برای صادرات کالا به امارات باید انجام دهید، آن است که اقدام به ثبت نام خود در گمرکات این کشور کنید و کد وارد کننده – صادر کننده را دریافت کرده و آن را به کشور امارات اعلام نمایید.در نهایت هنگامی که قصد صادر کردن کالایی را به امارات دارید بهتر است دقیقا اقدام به صادر کردن همان کالایی نمایید که در پرونده صادرات شما ذکر شده است.

صادرات کالا به امارات به چه روش هایی انجام می شود؟

همان طور که می دانید کشور ما ایران از طریق آب با کشور امارات هم مرز است به همین دلیل تنها راه صادرات کالا به امارات راه های هوایی و دریایی است که در مسیر دریایی نیز از لنج بیشتر از کشتی استفاده می شود.علاوه بر این لازم است برای صادارت کالاهای مختلف به امارات از جمله مواد غذایی، خشکبار، محصولات دریایی و سنگ و سرامیک و .. نکات زیر را در نظر داشته باشید.
  • برای محصول خود مشتری پیدا کنید
تا زمانی که مشتری مورد نظر خود را در این کشور پیدا نکرده اید، اقدام به صادر کردن آن نکنید. زیرا هم هزینه های گزافی بر دوش شما گذاشته می شود و هم امکان از بین رفتن و در برخی مواقع تمام شدن تاریخ انقضای آن وجود دارد.
  • در مورد صادرات به امارات باورهای نادرست و غلط را دور بریزید
ممکن است بسیاری از افراد ناشی در این حوزه به شما گفته باشند که می توانید محصولات خود را به این کشور برده و سپس طی زمان آن را به فروش برسانید. لازم به ذکر است چنین چیزی امکان ندارد زیرا لازم است پیش از هر حرکتی، بازار این کشور را به خوبی شناخته و قبل از هر کاری تحقیقات کافی را انجام دهید.
  • برای کالا و محصولات خود برندسازی کنید
همان طور که می دانید در حال حاضر برند یک محصول می تواند کمک بسیاری به فروش آن نماید. بنابراین بهتر است پیش از هر چیز روی برند خود کار کنید. زیرا یک محصول بی نام و نشان بازار و مشتری بسیار کمتری خواهد داشت.
  • با تعرفه ها و قوانین صادرات و واردات آشنا باشید
شاید از مهمترین نکات در خصوص صادرات کالا به امارات و کشورهای دیگر آن باشد که قوانین و مقررات هر کشور را بدانید و درباره آن ها اطلاعات کاملی به دست آورید. به عنوان مثال بدانید چه تعرفه ای برای چه محصولی باید پرداخت شود. هر چند که دولت برای صادر کردن صنایع دستی هیچگونه تعرفه ای وضع نکرده است. به دلیل آن که صادرات صنایع دستی می تواند سبب تبلیغات فرهنگی برای کشور شود، هزینه ای برای آن در نظر گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *