سرمایه مورد نیاز برای شروع تجارت و صادرات چقدر است ؟

سرمایه لازم برای تجارت

مدل های سرمایه گذاری در صادرات

شما بعنوان صادرکننده، قطعا نیازمند سرمایه برای صادرات کالایتان هستید . اما مهم این است که تعریف شما از سرمایه چیست؟

سرمایه لازم برای تجارت موضوع مورد بحث این مقاله ست.
امروز بعنوان یک صادرکننده قصد دارید در این بازار کار کنید . اولین مسئله برای شما این هست که چه مقدار سرمایه برای خرید کالا نیاز دارم ؟

یعنی این کالا را بخرم و قصدم این است که کالا را یا دپو کنم، انبار کنم ، یا کالا را به روش های سنتی به کشورهای دیگر حمل کنم، امور گمرکش را خودم انجام دهم، و در آن کشور بفروشم …
یا کالا را که آماده کردم از مشتری بدون اینکه پیش پرداختی دریافت کنم یا تسویه کامل بگیرم ، کالا را برایش ارسال کنم .
پس من نیازمند سرمایه در این مدل هستم .

اما این مدلها دیگر در دنیا مرسوم نیست! و باطل شده ! و این مدلها دقیقا مدلهایی است که مانع پیشرفت تجار ما در امروز شده است !

سرمایه لازم برای تجارت

حالا باید چکار کنیم؟ آیا راهکار دیگری وجود دارد واقعا که برای خرید و تامین کالا نیازمند سرمایه نباشیم؟

مشتری سراغ شما آمده ۱- خارجی که از طریقه های مختلف شما رو پیدا کرده سه گروه می شوند:

۱- مشتری که پول دارد و قصد خرید دارد .
۲- مشتری که پول ندارد ولی کاسب است ، قصد دارد از شما کالا را بگیرد و خوش بینانه پولش را به شما بدهد یا به قول بعضی از دوستان مثل مشتری های روسی ، جنس را بگیرند و پول را ندهند !یا هر چیز دیگری.
یعنی اینکه این فرد قصد کار را دارد حالا خوشبینانه اینکه میخواهد پول را بدهد .
۳- کلاهبردار است . قصد دارد شما را فریب بدهد و از شما کالا به عاریه ، اجاره یا بصورت موقت بگیرد به اسم یک چنین چیزی و هیچ وقت پولتان را ندهد. 

تحلیل مشتری

سرمایه لازم برای تجارت

چیزی که مشخص است، گروه اول فقط بدرد ما می خورد ، گروه دوم که می خواهد کالای ما را بگیرد و با کالای ما پشتک بزند و یک سود کمی به ما بدهد قطعا مشتری مطلوب ما نیست .ما نباید وقت را رویشان تلف کنیم ، مثل بازاریی هایی که در امارات هستند، شما الان در بازار تره بار امارات که مراجعه کنید ، افراد زیادی هستند که می گویند کالا را امانی بیاورید ما می فروشیم درصدی به شما می دهیم .

دوست عزیز، من که کالا را تا آنجا می آورم چرا دست شما بدهم؟ غرفه می گیرم و خودم عرضه می کنم و سود بیشتری می برم ، در ضمن مالم هم زیر سر خودم است . سود تازه بازار محلی هم می گیرم ، چرا بیندازم گردن کس دیگر. میوه تره بار یا مسایل این تیپی چیزی نیست که روی زمین بماند ، حداقل آدم دلش نمی سوزد.

گروه سوم هم که کلاهبردار هستند و قطعا هیچ کدام از شما دوست ندارید با آنها کار کنید .

فقط می ماند گروه اول ، گروه اول حالا میخواهد با شما کار کند ، دو حالت دارد یا اعتمادش را می توانید جلب کنید تا به شما پول بدهد ، چون امروز این گروه اول به هر جای دنیا مراجعه کنند تا پول ندهند برایشان جنسی را شروع به تولید نمی کنند، شما یک اروپایی، یک آمریکایی، یا هر جای دنیا ، بلند شید و بروید بازار آفریقا، بازار چین، بازار هند، بروید بازار آسیای شرقی … هر جای دنیا فرقی نمی کند، بگویید من فلان کالا را می خواهم ، توافق می کنند روی مشخصات و مقدار، از شما پیش پرداخت می گیرند و تولید را شروع می کنند .و قبل از اینکه کالا را به صورت کامل به شما تحویل دهند، تسویه می گیرند، آن مدل تجارت امروز این است.

قرار نیست برای اینکه شما سود کنید دیگران هزینه کنند، وگرنه تولید و اقتصاد در دنیا رشد نمی کنند

اما اگر اعتمادشان را جلب نکنیم قطعا به شما پول نمی دهند، حالا باید چگونه اعتماد جلب کنیم؟

اگر بر این مهارت که می توانم اعتماد مشتری را جلب کنم، مسلط بشوید ، شما فقط نیازمند مشتری بیشتر هستید تا سود بیشتری کنید چون می توانید از همه مشتریانتان پول بگیرید و این پول هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری برای شما ایجاد نمی کند.

توجه کن دوست من)

دوستانی که سرمایه دارند به ما مراجعه می کنند، می گویند آقا سرمایه داریم برای خرید کالا ، می گویم سرمایه برای خرید کالا را کنار بگذارید ، درگیر نکنید ، کنار بگذارید .

گروه دوم که می خواهد با پولتان پشتک بزند، اگر واقعا اینقدر پول دارید و حاضرید که پولتان را به کسی بدهید که با آن پشتک بزند به من پیام دهید ، من به شما راهکارهایی میگویم که در بازارهایی با سودهای خیلی خیلی خیلی بیشتر خودتان بفروشید و نگران این نباشید که فرد به شما پولتان را می دهد یا نمی دهد .
پس فقط گروه اول می ماند، گروه ارزشمندی که حالا باید برای بدست آوردن این گروه هزینه کنید .

در این حالت سرمایه هنگفت زیادی که می خواهید برای تولید یا تهیه کالا بگذارید و بگذارید کنار، و مقدار ناچیزی که شاید حالا بستگی به مدل و آرمانی که شما دارید ، مثلا بر فرض فردی می آید و میگوید من می خواهم ده میلیارد پول بگذارم و بیست میلیارد بگذارم ، میگویم نه، مقدار کمی برای اینکه مشتریان بیشتری بدست آورید و برای اینکه بتوانید از ارکان اعتماد سازی و اصول اعتمادسازی استفاده کنید تا اعتماد مخاطبتان را جلب کنید و معامله کنید استفاده کنید .

دوباره توجه کن !

متوجه باشید اینجا چون تمرکز شما بر گروه یک است باید در جهت زیاد شدن این افراد هزینه کنید.

چون در هر مقدار آدمی که سراغ شما می آیند ، تعداد کمی جزو این گروه هستند، فکر نکنید هر کسی سراغ شما آمد قطعا جزو مشتریان پول بده و پولداری هست که می خواهد خرید کند، نه ، کلاهبردار، کسانی که می خواهند از پول شما سو استفاده کنند هم هستند و این افراد همیشه می توانند به شما لطمه بزنند.

اما اگر این اصلی که می گویم را اجرا کنید، به هیچ وجه ضرر نمی کنید و هیچ کسی نمی تواند در هیچ زمانی کلاه شما را بردارد و شما هر روز رشد می کنید و هر روز به درآمد بیشتری می رسید .

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات

مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *