زنان تاجر و موفق ایرانی و خارجی در قرن21 چگونه موفق شده اند؟

زنان تاجر و موفق

زنان تاجر و موفق دنیا چگونه و با چه انگیزه و پشتکاری به موفقیت و ثروت رسیده اند موضوع جذاب و خواندنی این مقاله برای همه شما خوانندگان بخصوص زنان و دختران سرزمینم ایران می باشد.

زنان هم به اندازه ی مردان در دنیا موفقیت های بزرگ و ثروتهای کلان بدست آورده اند. اما چطور؟

شاید این فکر یا ذهنیت به مغزتان خطور کند که این زنان ثروتمند حتما پول یا ارثی از خانواده و خاندان خود به ارث برده اند. این ذهنیت بسیار کم درست ایت چه بسا که بسیارند افرادی که به ارث یا پولی دست یافته اند و توانایی استفاده ی درست و رشد آن ثروت را نداشته اند.

موفقیت ذاتی ست یا اکتسابی؟

موفقیت هم ذاتی ست و هم اکتسابی، یعنی اگر ذاتا فرد باهوش و زرنگی باشید اما تلاش برای یادگیری و شکوفایی این هدیه ی ذاتی خود نکنید پس انتظار نداشته باشید به موفقیت های آنچنانی یا خاص در زندگی خود دست یابید.

توجه کنید

توجه کنید که هستند اشخاصی که ذاتا باهوش و زرنگ نیستند اما به موفقیت های بی نظیری در زندگی خود دست یافته اند و آینده ای رویایی را برای خود رقم زده اند .چرا ؟ چون تلاش مداوم رو سرلوحه ی عملکردشون در زندگی دانستند.

پس فرضا اگر سرمایه و پول زیاد دارید دلیل بر این نمی شود که حتما و لزوما یک شخص تاجر موفق و تاثیر گذار در دنیا بشوید.

آیا توانایی زنان کمتر از مردان است ؟

توانایی زنان بیشتر از مردان است و این موضوع از نظر علمی و روانشناختی ثابت شده است . پژوهش ها نشان داده که زنان خالق و با قابلیت هایی دو چندان مردان هستند. چه بسا که هر چیزی از یک تکه چوب خشک را به زنان بدهید و بگویید با آن چه می توانی خلق کنی ، با کمی تعلل آن تکه چوب را به یک اثر هنری یا یک شی کاربردی تبدیل می کنند.

توانایی کنترل خشم ، کنترل رفتارهای هیجانی ، توانایی نظم دهی در امور مختلف ، بلوغ فکری و عاطفی ، درک مسائل و مشکلات ، تصویر سازی خلاقانه و مدیریت یک سیستم یا مجموعه یک زن بسیار بسیار بیشتر از مرد است.

جایگاه زنان

متاسفانه به دلیل ضعفهای فرهنگی در خیلی از اوقات کم لطفی های بسیاری در حقوق زنان و موقعیتشان شده است. اما هستند کسانی که در این مرداب همچون گل نیلوفری رشد کرده و به موفقیت های بزرگ و گیرا رسیده اند.

تکنیک های حمل بار

روش های اصولی و تکنیک هایی که از نظر قیمتی و تضمینی مناسب کالای شماست...

انواع حمل و نقل بین المللی

انواع حمل و نقل بین الملل موضوع مهم و پر چالش در بحث صادرات...
اینجا کلیک کنید

معرفی 5 زن موفق دنیا

1) خانم آلیس والتون صاحب فروشگاههای زنجیره ای وال مارت و دارایی بیش از 46 میلیارد دلار که یک تاجر بنام آمریکایی ست.

2) خانم لیلیان بتانکور و دخترش فرانسوا بتانکور مییر ، مالک شرکت لورئال از تاجرین فرانسوی و مشهور دنیا با دارایی بیش از 42 میلیارد دلار .

3) خانم هویان یانگ با دارایی بیش از 25 میلیارد دلار ، کارآفرین ، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی و توسعه دهنده ی ملک و سهام دار عمده و مالک اصلی شرکت املاک و مستغلات «کانتری گاردن هلدینگ» زن موفق و تاجر چینی ست.

4) خانم سوزان کلاتن با دارایی تخمینی بیش از 17 میلیارد دلار یک کارآفرین ، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی و مدیر یک شرکت مواد شیمیایی و دارویی ست.

5) خانم جینا راینهارت معدن دار ، سرمایه دار، بازرگان و میلیاردر استرالیایی با دارایی بیش از 17.5 میلیارد دلار است.

معرفی اجمالی 10 زن موفق و تاثیر گذار ایرانی که شهرت جهانی دارند

1) خانم انوشه انصاری: مهندس و نخبه ی ایرانی و بنیانگذار شرکت «Prodea Systems »، اولین خانم و چهارمین فضانورد که هزینه ی سفرش به فضا را خود پرداخت کرد. خانم انصاری یکی از تاجرین و سرمایه داران خانم در دنیا شناخته شده است.

2) خانم پریسا تبریز : شاهزاده ی امنیت Chrome Security و بانوی مشهور در زمینه تکنولوژی

3) خانم رکسانا وزرا: یکی از 30 خانم موفق زیر 30 سال در زمینه تکنولوژی که سابقه درخشانی در استارتاپ های شرکت مایکروسافت در کشور فرانسه دارد .

4) خانم ثریا دارابی: بنیانگذار شرکت مد و فشن «Zady» است. سابقه کاری در نیویورک تایمز دارد و در بخش مدیریت شبکه های اجتماعی از مهم ترین و تاثیر گذارترین افراد می باشد.

5) خانم رکسانا مصلحی: پرفسور اپیدمیولوژیک ژنتیکی محبوب جهانی ست که مطالعه دقیق و جامعی در پیش آگاهی از سرطان و پیشگیری آن را رزومه ی خود دارد.

6) خانم مریم میرزاخانی : ریاضی دان مشهور جهانی ، اولین زن و اولین ایرانی موفق به کسب مدال فیلدز که معتبرترین مدال در حوزه ریاضی ست .

7) خانم ماریا خرسند: دارای کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر است . مدیر اجرایی SP Sveriges Tekniska Forskningsinstitut در سوئد و مدیر عامل مجموعه Dell می باشد.

8) خانم پردیس ثابتی : تحصیل کرده ی دانشگاه هاروارد آمریکا و سومین زن در تاریخ این دانشگاه است که موفق به کسب معدل صد از این دانشگاه شده است. خانم ثابتی یک زیست شناس محاسباتی ایرانی- آمریکایی در زمینه ژنوم ملاریا و ژنتیک پزشکی و تکاملی ست.

9) خانم کریستین امان پور: مجری مشهور و به نام ایرانی در تلویزیون بریتانیا و یکی از اشخاص مهم شبکه خبری CNN است. یکی از خبرنگاران زن مشهور در دنیاست.

10) خانم مینو اختر زند: فرماندار کنونی یکی از مناطق در سوئد و دارای سوابق درخشانی از جمله مدیرکل راه آهن سوئد و معاون رئیس اداره زیر ساخت های راه آهن اروپا دارد.

ثروتمندترین زن تاجر ایرانی

خانم سیده فاطمه مقیمی

خانم مقیمی زاده ی شهر رشت و هشتمین میلیاردر ایرانی و ثروتمندترین زن ایران ، اولین پرزیدنت سازمان جهانی تبلیغات IAA در ایران ، عضو هیئت رئیسه ی اتاق بازرگانی و صنعت و معدن تهران می باشد. سابقه ی درخشان خانم مقیمی در سال 2012 کارآفرین برتر جهان اسلام از سوی بانک توسعه اسلامی (IDB) و در سال 2016 کارآفرین برتر زن در کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) می باشد. دکتر مقیمی مدیر عامل شرکت حمل و نقل بین الملل سدیدبار است و در کارگروه های مرتبط با موضوع حمل و نقل همکاری های زیادی دارد.

تاجرزن مشهور و محبوب تاریخ اسلام

حضرت خدیجه (س)

حضرت خدیجه (س) دختر خویلد بن اسد بن عبدالعزی نجیب زاده ای ثروتمند که در عصر جاهلیت که زنان از شان و منزلتی برخوردار نبودند و دختران زیادی پس از تولد زنده به گور می شدند، به تجارت و امور بازرگانی مبادرت می نمودند. ایشان با سرمایه ای که در اختیار داشتند مردانی را استخدام نموده تا با سفر به مناطق دیگر به خرید و فروش کالاهای مورد نظر بپردازند.

یکی از این مردان که به دلیل ویژگی های اخلاقی صداقت و امانت داری زبانزد خاص و عام بودند رسول خدا(ص) بود . به دلیل ایمان خدیجه (س) به شایستگی پیامبر برای اشتغال به امور بازرگانی به ایشان پیشنهاد داد و پیامبر نیز درخواست خدیجه (س) را پذیرفت و این شد سرآغازی برای مناسبات اقتصادی میان آنها.

خدیجه(س) بیشتر به تجارت یا خرید و فروش ابریشم می پرداختند.

موانع را از ذهن خود دور کنید

پس در طول تاریخ تا به کنون زنان ایرانی با فعالیت در حوزه های مختلف علمی هنری دانش و حتی تجارت نام آور بوده اند. هیچ مانعی برای شما زنان یا دختران برای ورود به عرصه تجارت وجود ندارد. حتی اگر نیاز باشد تا تلاشی دو برابر یا چند برابر یک مرد برای کسب دانش و آگاهی در حوزه ی تجارت بپردازید اینکار را انجام داده و وارد این شغل جذاب و پولزا شوید .

آشنایی با فرهنگهای جای جای ایران و حتی دنیا ،خرید و فروش در بازار داخلی (ایران) و بازار جهانی اعتباری برای شما می سازد که در هر نقطه ی دنیا و ایران می توانید زندگی ای ایده آل و رویایی و یا آنچنان که آرزویش را دارید برای خود بسازید.

موانع و منفی گرایی و تنبلی را از ذهن و عادتهای خود بیرون کرده یا حداقل کمرنگ کنید . حتی اگر شده با قدم های مورچه ای آغاز کنید . ابتدا آگاهی و سواد خود را درباره ی تجارت و خرید و فروش بالا ببرید و کم کم با چالش ها رو به رو شوید .

با وجود ترس عمل کنید، کناره گیری نکنید

زنان تاجر و موفق

درست است که شروع هر کار جدیدی تا حدی ترسناک است . اگر در خانه خود نشسته اید و انتظار دارید از آسمان برایتان پول ببارد را از ذهن خود پاک کنید . می توانید با وجود ترس ها عمل کنید. اینکه فقط و فقط از ترس شروع یک کار جدید یکجا نشسته یا فقط درجا بزنید باعث می شود در آینده ای نزدیک حسرتهای بسیاری را از شروع نکردنها و تنبلی های خود بخورید.

پس بی درنگ و با انگیزه قدم بردارید، برای پیشرفت برای تغییر برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان .درون همه ی ما انسانی قوی و با انگیزه نهفته است فقط کافی ست از خواب و کسلی و تنبلی بیدارش کنید. با آموزش ها آگاهی و دانش خود را بالا ببرید . در عصر تکنولوژی و ارتباطات قرار داریم ، می توانید به تحقیق و بررسی کالاهای مورد علاقه یا کالاهای مختص شهر یا استان خود پرداخته و خرید و فروش ابتدا در ابعاد بازار داخلی سپس در ابعاد بزرگتر یعنی بازار جهانی برای خود برنامه ریزی کرده و استراتژی تعریف کنید . اشکالی ندارد اگر زمان زیادی میبرد .

بدانید که شروع کردن و شکست خوردن بهتر از حسرت خوردن در آینده ست. نگران این نباشید که منابع یادگیریتان کجاست ، به کمک بابیروش یا از طریق تحقیق در وبسایتها و همایشهای تجاری می توانید بهترین و مناسبترین منابع را برای خود انتخاب کرده و بلاخره شروع کنید.

فرم مشاوره

مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

9 دیدگاه دربارهٔ «زنان تاجر و موفق ایرانی و خارجی در قرن21 چگونه موفق شده اند؟»

  1. این خانمهایی که معرفی کردید همشون یا خارجی هستند یا خانمهایی هستند که در خارج از ایران موفقیت کسب کرده اند

  2. ای کاش به مهین افشار (ملک) اولین زن تاجر ایران که موفق به دریافت کارت بازرگانی در سال ۱۳۳۶ شد هم اشاره میکردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *