آنچه بازاریابان می توانند از بابلیان باستان بیاموزند

برترین تاجران دنیا

برترین تاجران دنیا در امپراتوری بابل یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین جوامع در تاریخ باستان بودند. این شهر که در امتداد رود فرات در عراق امروزی قرار دارد، از تجارت خود با کشور های مجاور رونق گرفت در واقع اثر صادرات موجبات رشد و توسعه ثروت در این کشور گردید و به خاطر بناهای دیدنی زیبایی که توسط پادشاه نبوکدنصر ایجاد شده بود، شهرت داشت. حتی پس از سرنگونی امپراتوری توسط ایرانیان(خشایار شاه)، این شهر یکی از بزرگترین – و ثروتمندترین – مراکز فرهنگی منطقه باقی ماند.

برترین تاجران دنیا

یک شهر باستانی چه ربطی به بازاریابی و برترین تاجران دنیا دارد؟ خب، همان تاکتیک‌هایی که پادشاه نبوکدنصر برای گسترش دامنه تجارت و ثروت خود و به دست آوردن ثروت و قدرت استفاده کرد، می‌تواند برای تکنیک‌های بازاریابی امروزی ما نیز تطبیق داده شود. به همین ترتیب، ما می توانیم از اشتباهاتی که امپراتوری را تضعیف کرد و منجر به نابودی نهایی آن شد، درس بگیریم.

چندین نکته کلیدی از ظهور و سقوط بابل وجود دارد که مشاغل و بازاریابان می توانند برای بهبود تلاش های بازاریابی خود از آنها استفاده کنند.

سایت های زیبایی ایجاد کنید که دیگران مایل به بازدید از آن باشند.

بابل معروف به خانه باغ های معلق است که یکی از عجایب هفتگانه جهان است و همچنین دروازه ایشتار. نبوکدنصر این مکان ها را برای به رخ کشیدن جایگاه و زیبایی بابل ایجاد کرد.

به همین ترتیب، طراحی زیبا برای هر استراتژی بازاریابی بسیار مهم است. نتیجه نهایی ما از سرمایه گذاری در تجربیات کاربر روان، طراحی های زیبا و گرافیک زیبای وب سایت سود خواهد برد.

برترین تاجران دنیا شریک های تجاری خود را عاقلانه انتخاب می کنند.

این شهر برای دستیابی به منابعی مانند چوب، فلزات گرانبها و سنگ‌ها، راه‌های تجاری استراتژیک با مناطق مجاور که ترکیه، ایران، افغانستان، هند و پاکستان امروزی هستند، ایجاد کرد. از طریق این قراردادهای تجاری، بابل توانست به یکی از ثروتمندترین شهرهای تاریخ باستان تبدیل شود.

همانطور که بابلی ها با موفقیت حضور و نفوذ خود را از طریق مشارکت های استراتژیک افزایش دادند، ما نیز به عنوان تکنیک های بازاریابی می توانیم شرکای تجاری سودمندی را برای گسترش کسب و کار خود ایجاد کنیم. پیشنهاد ساختار های نمایندگی داخلی یا خارجی بسیار در این زمینه موثر هستند و حضور در نمایشگاه ها و وبینارها با همکاری نشریات تجاری مرتبط با کسب و کار شما. برای گسترش آگاهی از برند خود، یک رویداد تجاری محلی را ایجاد کنید.

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات

زیاد دیده شوید...

اسم پادشاه نبوکدنصر در کتاب مقدس که یکی از پرخواننده ترین کتاب های جهان است ذکر شده است. اگرچه او به واسطه بدنامی خود به یکی از شناخته شده ترین مستبدان در تاریخ باستان تبدیل شد، اما می توانیم به عنوان استراتژی شهرت برند خود، صفحه ای از کتاب برندسازی نبوکدنصر را برداریم.

حضور ثابتی در شبکه های اجتماعی برای مشتریان خود داشته باشید، پادکست هایی را به صورت عمومی انتشار دهید و از اصول برندسازی شخصی استفاده کنید تا برند شخصی خود را برای تبلیغ کسب و کار خود بسازید. تبلیغات پولی را برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص در نظر بگیرید. در واقع هزینه کنید به بشناسند شما را. ساختن یک نام تجاری قابل تشخیص ممکن است فوراً نتایج مالی را درو نکند، اما به گسترش مخاطبان شما و افزایش نرخ تبدیل کمک می کند.

رقبیان خود را بشناسید..

پادشاه نبوکدنصر در زمان حکومت خود چندین پیروزی به دست آورد، از جمله نبرد با مصریان در کرکمیش ، که به او اجازه داد بر مسیرهای تجاری در سراسر بین النهرین تسلط یابد. مورخان اذعان دارند که او با درک تاکتیک ها و ضعف های جنگی بر دشمنان خود توانست بر آنها مسلط شود.

مانند یک استراتژی نظامی موفق، بخشی از هر مدل بازاریابی موفق، شناخت رقبا است.

ابتدا مشخص کنید که رقیب شما چه کسی است. چه کسانی دیگر در صنف شما هستند و چگونه می توانید از آنها متمایز شوید؟

دوم، شکاف‌هایی را در استراتژی رقابت خود بیابید و از آن اطلاعات برای بهبود ساختار های خود استفاده کنید.برترین تاجران دنیا مسیر های متفاوتی انتخاب می کنند.

سرمایه گذاری کنید...

سیو سایت seo

بخشی از دلایلی که بابل توانست به این شکل رشد کند به دلیل موقعیت استراتژیک آن بود. نزدیکی امپراتوری به رودخانه‌های دجله و فرات به آن امکان داد تا کشاورزی خود را از طریق تکنیک‌های آبیاری پیشرفته افزایش دهد و همچنین به تجارت پرسود بپردازد.

همانطور که موقعیت امپراتوری برای گسترش آن بسیار مهم بود، مکان تبلیغات و مکان تجاری شما نیز توانایی شما را برای رشد تعیین می کند. قرار دادن کلمات کلیدی را در وب سایت خود آزمایش کنید و نتایج را برای SEO اندازه گیری کنید. نوع محتوایی را که در هر کانال قرار می دهید استراتژیک باشید و مرتباً آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی بهترین کار را دارد.

مسیری روشن برای موفقیت تعیین کنید.

نبوکدنصر نمی‌توانست امپراتوری خود را به یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های دنیای باستان بسط دهد، بدون اینکه چشم‌انداز روشنی برای تسلط داشته باشد. چه یک پادشاه باستانی باشید و چه یک تاجر حرفه ای، مهم است که اهداف خود را مشخص کرده و یک برنامه مشخص برای دستیابی به آنها ترسیم کنید. اهداف هوشمندانه ای را تعیین کنید : مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع. اگر برنامه بازاریابی شما این الزامات را برآورده کند، استراتژی های شما برای موفقیت تنظیم می شود.

نبردهایی که ما در دنیای تجارت با آن روبرو هستیم با نبردهای قرن 18 قبل از میلاد متفاوت است، اما اصول ایجاد یک امپراتوری یکسان است. همانطور که بابیلون توانست حضور خود را تثبیت کند و دامنه خود را افزایش دهد، ما نیز می توانیم مارک های افسانه ای و کمپین های بازاریابی افسانه ای بسازیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره واتس اپ
مشاوره تلفنی