آیا ثروت خوشبختی میاره؟ آیا دوست دارید تو سال 1401 پولدار بشید؟

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

آیا ثروت خوشبختی میاره؟ آیا دوست دارید تو سال 1401 پولدار بشید؟

جواب این سوال سالهاست که ثابت شدست ، درسته شاید هممون زیاد شنیدیم و خوندیم که پول همه خوشبختی نیست ولی واقعیت اینه که پول نقش بسیار مهمی در خوشبختی و رفاه زندگیتون داره که نمیتونید این واقعیت رو انکار کنید!

بعضا چند دقیقه گوش کردن به یک موضوع ممکنه کل مسیر فکری ما رو نسبت به زندگیمون عوض کنه و یک تغییرات خوبی ایجاد کنه و بعضی از افراد ممکنه بگن که این چند دقیقه تونسته کل زندگی ما رو عوض کنه!

اینکه چطور میشه به درآمد بیشتری رسید؟! بارها و بارها شنیدیم و به نظر می‌رسه که جمله‌ی خیلی تکراری ای هست و از شنیدنش زده شدیم!

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

هر روز در مورد اینکه چطور می‌تونیم پولدار بشیم و امثال این‌ها می‌خونیم و هیچ اتفاقی تو زندگیمون نمیفته! تمامی این مباحث کتابها و موضوعاتی که مطرح میشه هیچ کدوم در مورد این صحبت نمی‌کنه که چه مدل کسب و کاری داشته باشیم که از اون بتونیم درآمد کسب کنیم، یا حداقل اکثرشون در این مورد صحبت نمی‌کن! یه قسمت هایی از این کتابها و موضوعات در مورد بحث انگیزشی صحبت می‌کنه .

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

موضوعات کلیشه ای اکثر کتابهای انگیزشی:

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

1) وقتی صبح بیدار میشی خوشحال باش!
2) خوب کار کن!
3) انرژی‌های اطرافت رو جذب کن!
4) به اون چیزی که دوست دارید فکر کنید تا به آرزوها و اهدافتون برسید!

یک تعدادی از این کتابها ،کتاب‌های خیلی خوب هستن یا موضوعات خیلی خوب مطرح شدن .
منصفانه‌ بخواهیم نگاه کنیم نمی‌تونیم بگیم که همه‌ی اون چیزی که امروز خوندیم تونسته زندگی ما رو تغییر بده ، اما وسط این موضوعات و کتابها یه چیزای خوبی هم بوده که به دردمون بخوره !

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

خوندن این مقاله به چه دردی میخوره ؟!

تو این مقاله سعی می‌کنیم یک چیز خوب بیان کنیم، شاید خوب هم نباشه ! بستگی به خودتون داره که چطوره از موضوع استفاده کنید تا به کارتون بیاد و براتون مفید باشه، این رو شما باید قضاوت کنید!

یه واقعیت!

1) تو این روزا اگر شما می‌خواین درآمد بیشتری داشته باشید باید شغل دوم داشته باشید!
2) این موضوع واقعا لازم و ضروریه و همه زندگی ما رو در برمیگیره
3) حقیقت اینه که شغل اول رو نمی‌تونیم رها کنیم
4) این که بخواهیم یک دفعه تمام زندگیمون رو دچار تغییر و تحول کنیم بسیار سخت و پرهزینه است!

خیلی کم کسی پیدا میشه که بتونه این کار رو انجام بده تا بخواد زندگیشو متحول کنه! و این واقعیت متاسفانه برای عموم مردم هست. حالا ممکنه کسانی با شرایط متفاوت باشن!

حالا اگه واقعا مصمم هستید زندگیتون رو تغییر بدید باید بدونید چه کار یا بیزنسی رو به عنوان شغل دوم خودتون انتخاب کنید؟! بیزنس هایی که ممکنه بیاد به ذهنتون :

1) سوپرمارکت بزنم
2) مغازه بزنم
3) تو بورس بارگذاری کنم
4) تو یکی از این شرکت‌های هرمی x و y که قانونی فعالیت می‌کنن کار کنم
5) روی خرید ملک یا زمین سرمایه گذاری کنم
6) زمین بخرم و ساخت و ساز کنم
7) ماشین بخرم و برم توی اسنپ‌ و… کار کنم و ازش یه درآمدی کسب کنم

عجیبه !!!

گزینه‌های مختلفی معمولا به ذهنمون می‌رسه ، اما هیچ کدوم از این گزینه‌ها نمی‌دونم واقعا چرا در کشوری که بیس فرهنگیش در دویست سال پیش کلا تجارت بوده، چیزی به اسم تجارت به ذهنمون نمیرسه! به اسم اینکه می‌توانیم از طریق تجارت و کسب درآمد به رشد بزرگتری برسیم به فکرمان خطور نمیکند! انگار ایده آن در فکر و ریشه ما سوخته! و بعضا فیلم‌ها و مستندهایی که بیشتر در داخل ایران پخش میشه ما رو از این کار می‌ترسونه !

مثلا وقتی سریال یا فیلمی تماشا میکنیم ، عموما نقش افراد پولدار نقش آدم بد فیلم یا سریال است . نقش فردی که در سریال تاجر بود، کاراکتر بد و دزده فیلم یا سریال بود !

یعنی یه مدل فرهنگی ای که الان به مدارس هم مراجعه کنید و از بچه‌ها شغل آیندشون رو بپرسید، دانش آموز حاضره بگه من دزد می‌خوام بشم ولی کسی پیدا نمیشه بگه من می‌خوام تاجر باشم ! و این یک واقعیت تلخ فرهنگی ست!

استاد نظام پرور
آیا دوست دارید تو سال جدید پولدار بشید؟
remove add
repeat favorite
0:00:0

اگر به دویست سال قبل ایران نگاه کنید ایرانی‌ها تاجر بودن! حتی برند پرشین در دنیا جزو برندهای مطرح ست، یا مثلا (black Persian salt) نمک سیاه ایران جزو برندهای مطرح دنیاست.
خیلی چیزای دیگری هم هست که به اسم پرشین در دنیا شناخته میشه، چون اگر قدمت تاریخی اسم ایران رو نگاه کنید به اسم پرشین بوده و بعد از دوره‌ای به اسم ایران تغییر کرده و ما در حوزه کاری بخصوص تجارت یک برند جهانی هستیم .
تاجران ایرانی بسیاری درکشورهای مختلف داریم که در اون کشورها مثلا در آفریقا، هند و اروپا مشغول به کار هستند .
حتی در خیلی از کشورهای دیگه ایرانی‌هایی که از تاجرانی بنام و ثروتمند هستند بسیارند!
امروز پیشنهاد می‌کنم که به سمت هیچ شغلی نیاین! هیچ حرکتی انجام ندید ! فقط مقداری مطالعه کنید و ببینید بهترین مدل‌های کسب و کار امروز در دنیا چیست؟! متوسط درآمدها برای چه شغل‌هایی هست؟!

درباره استارت آپ ها شنیدید، اما استارتاپ‌ها وقتی موفق هستند که بتوانند خوب بفروشند، صرفا تولید کردن یک کار یا یک سرویسی منجر به این نمیشه که موفق بشن!

توجه کن!

توجه کنید که موفق‌ترین آدم‌های دنیا، افراد قدرتمند دنیا ، همه‌ی فرزندانشون در یک بیزنسی دارن کار می‌کنند! نگاه کنید خیلی از مردم دنیا با وجود اینکه که سرمایه نداشتند، امروز از تاجرهای بزرگ دنیا شدند، مثل چینی‌ها !


تاجران چینی:

اگرچه چینی‌ها هجده قرن در دنیا جزو مطرح‌ترین تاجران دنیا بودند، ولی تقریبا در سال 1850 تا 1950 به قول خود چینی ها، دوران حقارت ، دوران سختی، در اون دوره چینی ها کمترین میزان درآمد رو داشتند و صد سال واقعا از دنیا عقب افتادند و دوباره خودشون رو با تجارت بازخوانی کردند! همه‌ی کاراشون در تجارت هست ! تاجران بسیار قوی هستند!

خیلی از چینی‌ها رو می‌شناختیم که اگر زندگیشون رو از خودشون بپرسید بهتون میگن که قبلا هیچی نداشتن و امروز خیلی زیاد ثروتمند هستند!

چینی ها چطور شروع کردند که ثروتمند شدند؟!

برای این که ببینید یه سری چیزها که برای ما تابو محسوب میشه باعث جلوگیری از حرکت رو به رشد ما هست یک بررسی انجام دادیم.

تصور تاجر این ست کسی که می‌خواهد تاجر بشود باید سوپر میلیاردر باشه ! میلیاردها جنس و دارایی و اموال و امثال اینها داشته باشه! اما حقیقتا تجارت این نیست!!

ما به عنوان فردی که میخواهیم کار کنیم باید دنیا رو نگاه کنیم ،اینکه چینی ها چطور دنیا رو گرفتن؟!

تاجران آمریکایی :

در آمریکا هم مدلهای مشابه انجام شده ،مثلا جوونی بوده که یک دفعه بعد از چندین سال ، متوجه شدن روز به روز درآمدش افزایش پیدا می‌کنه، جالب این ست که هیچ ارثی و هیچ کار خاصی نداشته و یک دفعه به تدریج پولدار شده و به یک رقم خیلی بزرگی رسیده!

بعد از تحقیقات متوجه شدن که از مدلهای به اصلاح به سبک دراپ شیپینگ ثروتمند شده، یعنی خودش تولید کننده نیست و تجارتش رو داره انجام میده ، برندش شهرت داره و فروش خوبی هم داره.


چرا ما ایرانیا از دنیا عقب افتادیم ؟!

تجربه نشان داده که ما امروز خاطر اینکه خودمون رو در مدل‌های فکری به روز نکردیم عقب افتادیم! در صورتی که این تغییر رو چینی‌ها یا اروپایی‌ها یاد گرفتن و آفریقایی‌ها درحال یاد گرفتن هستند. خیلی از کشورهای در حال توسعه این تغییر رو یاد گرفتند و ما هنوز این تغییر درونی برامون ریشه ای نشده!

اگر واقعا به دنبال تغییر در زندگیتون هستید مقداری وقت بذارید. شما در کل زندگیتون ممکنه صد سال ،هشتاد سال ، صد و بیست سال یا شصت سال عمر کنید هر روز بیست و چهار ساعت و هر سال سیصد و شصت و پنج روز رو در نظر بگیرید ، قطعا اگر بخواید با ما صحبت کنید و مسیر رو پیش ببرید و سوالات ذهنتون رو بپرسید ،کلا بیشتر از چند ساعتی از وقت شما گرفته نمیشه!

برآوردها نشان داده در مورد کسانی که شروع می‌کنن، بین سه و نیم تا شش ساعت صحبت کردن با یک مشاور به شما ممکنه طی یک ماه کمتر یا بیشتر طی دو هفته یا طی ده روز چند ساعت وقتتون رو به مشاورین بابیروش بدید تا این دروازه‌ای باشه برای رسیدن به یک مسیر جدید در زندگیتون ، قطعا بعدش می‌تونید تصمیمات بهتری برای آیندتون بگیرید .

چند دقیقه گوش کردن به این موضوع می‌تونه دریچه‌ای برای هدفهای خیلی بزرگتر و مسیرهای جدیدی باشه.

توجه کن!

کار شما به عنوان یک تاجر می‌تونه خانوادتون و در ابعاد بزرگتر کشورتون رو تحت تاثیر قرار بده !

آیا ثروت خوشبختی میاره؟

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات


مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *