4 مدل تجارت یعنی صادرات واردات تجارت بین الملل و صادرات مجدد

4 مدل تجارت یعنی صادرات واردات تجارت بین الملل و صادرات مجدد رو از بابیروش یاد بگیر! مدل‌های مختلفی از تجارت وجود دارد که در انتخاب مسیرتون می‌تونه تاثیرگذار باشه .

تجارت داخلی

ساده‌ترین مدل کسب و کاری که امروز می‌تونیم به عنوان یک کسب و کار دارای رشد و آینده روی اون حساب و صحبت کنیم بحث کسب و کار بازار داخلی ست.

یعنی به عنوان یک فردی که در بازار داخلی در حال فعالیت هستید، اشخاصی که در بازار ایران به زبان فارسی صحبت می‌کنند با افرادی که در بازار ایران به زبان فارسی کار می‌کنند معامله می کنند .

در واقع هم تامین کننده هم خریدار هر دو فارسی زبان هستند و فرهنگشون یکی ست ، سیستم بانکی راحتی وجود داره و خیلی راحت معامله میشه. فقط مهم اینه که بفهمید دقیقا کسانی که دنبال خرید این محصول هستند در بازار داخلی چطور رفتار می‌کنند و در مسیرشان قرار بگیرید و این کاریست که بابیروش برای شما انجام می دهد.

تجارت واردات

تجارت واردات یعنی فروشنده‌ یک نفر در بازار جهانی ست و کالا رو از اون خرید می‌کنید و به صد نفر در بازار ایران می‌فروشید. کسانی که قراره کالای وارداتی شما را بخرند تعدادشون زیاده و فرهنگ و زبانشون رو می‌فهمید و خیلی راحت‌تر میتونید باهاشون تعامل کنید.

از طرف دیگر خرید کالاتون از یک نفرست و یک نفر رو باید تحمل کنید که این خیلی سخت نیست. با یک نفر تعامل می کنید و قرار نیست از صد نفر جنس بخرید.

4 مدل تجارت

تجارت صادرات

مسیر یک پله بالاتر از واردات ، صادرات است. یعنی من به عنوان کسی که دارم کار می‌کنم فروشنده‌های مواد اولیه ی محصول من به زبان و فرهنگ خودم دارند صحبت می کنن و این اشخاص ممکنه یک نفر یا ده نفر باشند.

از طرف دیگر خریداران من صدها نفر هستند که به زبان بین‌الملل یعنی انگلیسی با من مذاکره می‌کنند . در صادرات دو زبان و دو فرهنگ مختلف درمیان است . شما زبان و فرهنگ خودت رو میفهمی اما قرار نیست مشتری هم متوجه بشه و این یک درگیری ، سختی و چالش است در کار.

4 مدل تجارت

تجارت بین الملل

در تجارت بین الملل خریدار و فروشنده جفتشون غیر ایرانی اند. یعنی شما از یک بازار دیگری در دنیا که دارای زبان و فرهنگ متفاوتی از شما هستند خرید می‌کنید و به یک بازار با زبان و فرهنگ دیگری در دنیا می‌فروشید، به این مدل تجارت، تجارت بین‌الملل میگیم.

این سطح از تجارت دارای سطح بالا و بسیار جذابی است. بابیروش خدمات تجارت بین الملل رو برای دوستانی که قصد انجامش رو دارند ارائه می دهد .

تجارت reexport (صادرات مجدد)

معمولا کسانی که بیش از دو شرکت دارند می‌تونن در زمینه صادرات مجدد کار کنند. در این مدل تجارت کالا را از یک کشوری می‌خرند و در کشور ثالث دیگری کالا رو بسته‌بندی یا ریمارک می‌کنن و در اون کشور دوباره به کشور دیگر صادر می‌کنند.

در این مدل از تجارت چالش یا درگیری تولید کننده یا ریمارک کردن در یک کشور دیگر و فروختن به یه کشور دیگر رو داریم . به این سطح از تجارت در واقع ری اکسپرت کردن‌ یا صادرات مجدد می گوییم که خودش ارزش بسیار زیادی ایجاد می‌کنه.

به عنوان مثال خیلی از کالاها به امارات فرستاده میشه شناسنامه کالا بدون تغییر یا با تغییر دوباره به یک کشور دیگر صادر میشه. به این نکته توجه کنید که معمولا کسی که داره برای امارات می‌خره خودش اماراتی نیست چون اکثرا این خارجی ها هستند که در امارات تجارت می‌کنند.

استاد نظام پرور
انواع مدل تجارت
remove add
repeat favorite
0:00:0

بهترین روش های کسب درآمد

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید...

روش های کسب درآمد

دوست داری زندگیت عوض شه ؟ پس این صفحه رو مطالعه کن...
اینجا کلیک کنید

توضیحات بیشتر درباره صادرات مجدد

شخص خارجی این کالا را می‌خرد و بعد در کشور امارات با مارک اماراتی یا مارک کشور دیگری ری مارک کرده و کالای ریمارک شده را می‌فروشد .این مدل از تجارت یک هنر محسوب میشه.

این مدل از تجارت بسیار خاص و پرسود است. خیلی از چینی‌های بزرگ دنیا بعد از یک دوره‌ای از تجارت وارد این فرایندها میشن که فرایند بسیار جذاب و خاصی هست و آینده‌ی خیلی خوبی هم دارد ولی زیرساخت‌های زیادتر و سرمایه در گردش بالایی می‌خواهد . اما سودها در تجارت بین الملل بسیار زیاد است.

چند وقت پیش یکی از دوستان در مورد یه سری از محصولات در آفریقا این پیشنهاد رو داد و گفت که با همدیگر اونجا این بیزینس رو انجام بدیم و مدل تجارت هم دقیقا همین بود.

یعنی کالا در کشور ثالث آماده می‌شد و به کشور دیگه‌ای ارسال می‌شد و این خودش یک ارزش افزوده بسیار بالا برای کسی که داره این کار رو انجام میده ایجاد می‌کرد که کالایی که هیچ ارزشی نداره رو تبدیل به یک کالایی گرانقیمت می کند.

پس این خودش یه تفاوت در تجارت است و در هر سطحی از تجارت که حرکت کنید فضای درآمدی ، آینده ، چالش ها و جنس و کیفیت رقباتون هم متفاوت میشه و بعد از یک دوره‌ای ممکنه یکه‌تاز بازار خودتون باشید تصمیم با شماست که در کدام بیزنس و در کدام سطح از آن قصد دارید کار کنید. در هر مدل از تجارت که بخواید کار کنید بابیروش در کنار و همراه شماست.

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات

مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *