صفر تا صد اخذ ویزای طلایی امارات + شرایط و هزینه

ویزای طلایی امارات

زمان مطالعه: 10 دقيقه

ويزاي طلايي چيست؟ براي اخذ ويزاي طلايي چه اقداماتي لازم است؟ چنانچه قصد مهاجرت به امارات را دارید، پیشتهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید زیرا ما در این مطلب سعی داریم اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص دریافت ویزای طلایی امارات با شما در میان بگذاریم.

لازم است بدانید در حال حاضر کشور امارات به شرایطی دست یافته که می تواند مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت افراد مختلف با ویژگی ها و مهارت ها و همچنین توانایی مالی مختلف باشد. این کشور در سال های اخیر توانسته با ارائه تسهیلات عالی به مهاجران کمک نماید تا در این کشور زندگی آرام و راحتی داشته باشند.

ویزای طلایی امارات به چه ویزایی گفته می شود؟

پیش از آن که به چیستی و قابلیت های این نوع ویزا بپردازیم لازم است به این موضوع اشاره کنیم که ویزای طلایی Golden Visa در سال 2019 معرفی شد و منظور از آن ارائه اقامت 5 و 10 ساله برای افرادی بود که از شرایط خاصی برخوردار بودند.

این شرایط که شامل مواردی همچون تمکن مالی عالی، مدارک تحصیلی معتبر، داشتن اختراع و … می شد به این افراد کمک می کرد تا بتوانند با شرایط بهتری اقامت امارات را به دست آورند. در واقع موضوعی که جذابیت ویزای طلایی امارات را افزایش می دهد، رفع دغدغه افرادی است که نگران تمدید اقامت خود در امارات هستند.

لازم به ذکر است این تصمیم زمانی توسط کشور امارات گرفته شد که دنیا با بحران همه گیری کرونا روبرو شده و قیمت نفت نیز کاهش پیدا کرده بود. این دو موضوع سبب شد تا شرایط اقتصادی این کشور دستخوش تحولات بسیاری شود. به همین منظور دولت این کشور تصمیم به وضع قانونی گرفت که در طی آن افرادی که دارای شرایط خاصی بودند می توانستند از ویزای طلایی امارات بهره مند شوند.

طبیعتا مزیت ارائه این نوع ویزا به افراد خارجی آن بود که سبب می شد تا از این طریق سرمایه بسیاری وارد این کشور گردد. مزیتی که اجرای این قانون برای امارات به همراه داشت را می توان در دو مورد رشد صنعت گردشگری و همچنین گشایشی در سیاست های خارجی خلاصه کرد.

چه کسانی می توانند ویزای طلایی امارات را دریافت نمایند؟

همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم، این ویزا برای افراد خاص در نظر گرفته شده و به آن ها کمک می کند تا بتوانند در این کشور رشد کرده و به موفقیت های بالایی دست یابند.

ارائه این ویزا به درخواست کنندگان متغیر است یعنی ممکن است با توجه به شرایطی که فرد دارد اقامت پنج و یا ده ساله به وی اعطا شود، اما نکته مهم این است که چنانچه قوانین کشور امارات از طریق دارنده ویزا رعایت شده باشد، این ویزا قابلیت تمدید خواهد داشت.

برای دریافت ویزای طلایی 5 ساله نیاز به سرمایه گذاری حداقل 5 میلیون درهم امارات خواهید داشت تا بتوانید اقدام به راه اندازی کسب و کار کرده و برای خانواده خود نیز اقامت این کشور را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است دانشجویان و دانش آموزانی که از استعداد بالایی برخوردارند و رزومه تحصیلی خوب و معدل بالایی دارند نیز می توانند از این قابلیت بهره مند شده و خانواده خود را نیز به این کشور ببرند.

نخبگان از دیگر افرادی به شمار می آیند که با ارائه درخواست و مدارک خود می توانند ویزای طلایی امارات را به دست آورده و برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت این کشور را دریافت نمایند.

در ادامه شرایط دریافت ویزای طلایی امارات را با جزئیات بیشتری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بيشتر بخوانيد: اخذ فوري اقامت امارات

 

دریافت اقامت گلدن امارات از طریق سرمایه گذاری

افرادی که اقدام به سرمایه‌گذاری عمومی با حداقل مبلغ 10 میلیون درهم کرده اند، از این نوع ویزا بهره مند خواهند شد. لازم به ذکر است این سرمایه گذاری را به صورت های مختلفی می توان انجام داد.

 • قرار دادن سپرده ای با حداقل ۱۰ میلیون درهم در یک صندوق سرمایه‌گذاری در داخل کشور
 • تاسیس شرکت در این کشور با سرمایه ای در حدود ۱۰ میلیون درهم
 • شراکت داشتن در ثبت و راه اندازی شرکتی که ارزش سهام آن حداقل ۱۰ میلیون درهم باشد
 • لازم به ذکر است باید درآمد سالانه حاصل از سرمایه‌گذاری حداقل ۱ میلیون درهم باشد

دریافت اقامت از طریق ارائه مدارک استعدادهای خاص

پیشتر اشاره کردیم که افراد نخبه و دانشمندان نیز می توانند از ویزای طلایی امارات بهره مند شده و در این کشور اقامت 10 ساله داشته باشند. پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعان، ورزشکاران، هنرمندان، متخصصان ماهر آموزش و پرورش، متخصصین حقوقی و اجتماعی و فرهنگی و … نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

لازم است دانشمندان برای دریافت ویزای طلایی امارات نکات زیر را در نظر داشته باشند.

این افراد باید توسط شورای دانشمندان امارات معرفی شوند.

فردی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارد باید دارای مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی، فناوری، علوم زیستی و علوم طبیعی از بهترین دانشگاه‌های جهان باشد و دستاوردهای تحقیقاتی قابل توجهی برای ارائه کردن داشته باشد.

علاوه بر تمامی مواردی که اشاره کردیم، دو راه دیگر برای دریافت اقامت و ویزای طلایی امارات وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

کشور امارات راه دیگری از جمله موارد بشردوستانه را نیز برای اعطای ویزای طلایی امارات در نظر گرفته که شامل افراد زیر می شود.

 • اعضای سازمان‌ های بین المللی و منطقه‌ ای
 • اعضای برجسته انجمن ‌های منافع عمومی
 • دریافت‌کنندگان جوایز و تقدیر شده در زمینه‌ های بشردوستانه
 • داوطلبان و حامیان محترم تلاش ‌های بشردوستانه

از جمله افراد دیگری که می توانند جهت دریافت ویزای طلایی امارات درخواست دهند کارآفرینان هستند که در ادامه به این دسته از افراد اشاره خواهیم کرد.

 1.  افرادی که دارای استارت آپ های ثبت شده و موفقی هستند.
 2.  افرادی که ایده آن ها برای راه اندازی یک استارت آپ تایید شده است.
 3. بنیانگذارانی که استارت آپ موفق آن ها در داخل و یا خارج از امارات به فروش رسیده است.

نکته مهم: موضوعی که در این خصوص باید به آن توجه داشته باشید، این است که چنانچه مالک و یا شریک یک استارت آپ ثبت شده هستید، حداقل درآمد سالانه آن باید 1 میلیون درهم باشد.

ویزای طلایی امارات چه ویژگی هایی برای دارندگان آن دارد؟

 1. متقاضیان می توانند از حق گنجاندن همسر و فرزندان خود در درخواست ویزای طلایی، صرف نظر از سنی که دارند استفاده نمایند.
 2.  با داشتن ویزای گلدن امارات علاوه بر اینکه حق اقامت و اشتغال در امارات متحده عربی را خواهید داشت، خود فرد، فرزندان و یا وابستگان واجد شرایط وی نیز می توانند در مدارس و دانشگاه‌های بومی این کشور تحصیل نماید.
 3. نکته ای که در خصوص بهره مندی از ویزای طلایی امارات باید به خاطر داشته باشید آن است که چنانچه در دوران اقامت در این کشور، متقاضی اصلی و دریافت کننده ویزا فوت نماید، همسر و فرزندان وی می توانند تا انتهای زمان اقامت خود در این کشور بمانند.
 4. با دریافت ویزای طلایی امارات، فرد می تواند به تنهایی و یا همراه با خانواده خود طی یک دوره شش ماهه و یا بیشتر در خارج از این کشور باشد، در حالی که اقامت امارات متحده عربی را نیز حفظ کرده باشد.
 5. مزیت دیگری که این ویزا برای متقاضی دارد این است که دارنده آن می تواند برای فردی که قرار است جهت انجام امور خانگی استخدام نماید نیز، درخواست ویزا نماید.

ویزای طلایی امارات

هزینه ویزای گلدن امارات چقدر است؟

طبیعتا پس از کسب اطلاعات در خصوص ارائه تقاضای این ویزا، حتما این پرسش برای افراد به وجود می آید که هزینه ویزای طلایی امارات چقدر است؟

در این خصوص باید گفت مقدار هزینه به نوع ویزایی که درخواست شده بستگی دارد. به طور هزینه دریافت ویزای 5 و 10 ساله مبلغی در حدود از 5000 درهم است که البته لازم است برای ارائه درخواست ویزا مبلغی در حدود 150 درهم و 1000 درهم نیز برای صدور ویزا بپردازید.

شاید این پرسش در ذهن شما ایجاد شود که پروسه دریافت این ویزا چقدر زمان می برد؟ در پایان لازم است به این موضوع اشاره کنیم که پس از ثبت درخواست ویزا، ظرف مدت سی روز یک ایمیل برای شما ارسال می شود که حاوی نتیجه و پاسخ درخواست تان است.

چنانچه به درخواست شما پاسخ مثبت داده شده باشد از طریق یک ایمیل دیگر، لینکی برای شما ارسال خواهد شد که با استفاده از آن می توانید به آپلود مدارک بپردازید.

از زمان بارگذاری و آپلود مدارک چند هفته زمان نیاز است تا درخواست شما از طرف سازمان فدرال هویت و شهروندی تأیید ‌شده و ویزای شما آماده گردد.

 

براي مشاوره رايگان به كارشناسان ما وارد صفحه زير شويد. مشاوره رايگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *