هنر جنگیدن و تلاش و 16 خدمات قابل ارزش گذاری در تجارت موفق

هنر جنگیدن و تلاش در تجارت یک مغوله جذاب است که باید با استراتژی ها ، راه کارهای اصولی ، سرویس های قابل ارزش گذاری ، مذاکره های صحیح و کاربردی با مشتریان داخلی و خارجی ، رفتارهای تجاری مختص هر فرهنگ و هر زبانی در هر نقطه این دنیا همراه باشد.

ما در دنیایی زندگی نمی‌کنیم که قرار باشد همه به ما “بله” بگن. خیلی سخته و تلاش زیادی مطلبه که شما هر خواسته‌ و تقاضایی داشته باشید برای بله گرفتن یا قبول داشتن یا پذیرفتنش توسط دیگران بجنگید.

یه وقتایی ما خواسته‌های دیگری تو زندگیمون داریم . مثلا خواسته‌هایی که مربوط به پیشرفتمون، مربوط به تغییر زندگیمون هست، اما برای اون‌ها نمی‌جنگیم! یا مثلا می‌بینیم دوستانی که یک فرایند صادراتی رو شروع می‌کنن وقتی یک مشتری خارجی بهشون مراجعه می‌کند، یک قیمت بهش میدن و صبر می‌کنند که خود مشتری دوباره پیگیر بشود!

نباید منتظر پیگیری مشتری بمانید . بله گرفتن از مردم قبول کردن این که از شما بخرند نیازمند این است که بجنگید . بجنگید تا به شما اون کالا و اون پول و اون قرارداد رو بدهند. باید جنگیدن درست رو یاد بگیریم.

استاد نظام پرور
هنر تجارت موفق
remove add
repeat favorite
0:00:0

بازار تجارت دیگر مانند گذشته نیست

امروزه برای داشتن مشتری و قرارداد بستن باید بجنگید!

اون زمانی که مشتریها دائم سراغمون می‌آمدند و جویای کالا یا خرید از ما و به راحتی قرارداد بستن با ما می شدند گذشت. چون در گذشته فروشنده‌ها کم بودند، رقابتی وجود نداشت و به ما پول می‌دادند و از ما خرید می‌کردند. امروزه دیگر اون دنیا نیست. مردم در سیری از اطلاعات و ارتباطات به سر میبرند و هزاران نفر دیگر هستند که می‌تونن با این افراد مذاکره کنند قیمت بگیرن و اون‌ها برای پول گرفتن و قرارداد بستن با این افراد می‌جنگند و تلاش می‌کنند تا موافقت طرف مقابل رو بگیرند.

کجای کار ما ایراد داره ؟

چرا دیگه نمی تونیم بجنگیم و تلاش کنیم ؟

بعضا افرادی هستند که میگن خیلی تلاش کردم اما نشد ، نتونستم به مشتری خارجیم بفروشم، نتونستم به مشتری داخلیم بفروشم ، نتونستم نظر مدیرم رو بگیرم ، نتونستم این موافقت رو بگیرم و این نتیجه رو بدست بیارم ، من نتونستم اون چیزی که می‌خوام رو به دست بیارم تلاش کردم جنگیدم براش ولی نتونستم.

مدلهای سرمایه گذاری

برای موفقیت و ساختن آینده باید بهترین مدل سرمایه گذاری رو انتخاب کرد...

بهترین مدل های سرمایه گذاری

برای خواندن این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر...
اینجا کلیک کنید

استراتژی شما چیست ؟

بهترین استراتژی برای رسیدن به موفقیت در بازار تجارت چیست ؟

نکته‌ی مهم اینه که شما چه استراتژی برای اون جنگ استفاده می‌کنید چه استراتژی برای بله گرفتن برای نتیجه گرفتن استفاده می‌کنند آیا در این استراتژی اومدید داد و بیداد کردید و سعی کردید به یک نفر تحمیل کنید تا با شما کار کنه و از شما بخره ؟! یا واقعا یک نفر رو متقاعد کردید که حاضر باشه در هر شرایطی از شما فقط بخره حتی اگر کس دیگری ارزان‌تر از شما می فروشد.

این ارزش گذاری یک نکته‌ی مهم مذاکرات و مراودات تجاری هست. باید بفهمیم که هنوز با وجودی که باید برای رسیدن به هدفمون بجنگیم و این جنگ ذات غریزی ما هست اما ابعاد انسانی ما در بعدهای دیگر منجر به این میشه که ما برنده بشیم.

طرف مقابل ما هنوز انسان هست، درسته که اینجا یک معامله تجاری و یک جنبه‌ی مادی وجود دارد اما ما باید سرویس‌ها یا مزیت هایی اضافه کنیم که طرف مقابل در برابر این سرویس‌ها یا مزیت‌ها حاضر شود فقط با ما قرارداد بسته و چشمش رو بر رقبامون ببندد و بپذیرد که شما به عنوان یک فردی که در این بازار فعالیت می کنید بهتر هست با شما کار کنند. پس این یک نکته‌ی مهم در مذاکره است.

هنر جنگیدن

مذاکره اصولی چگونه ست ؟

هنر جنگیدن

بارها و بارها در مدل‌های مختلف مذاکره گفته شده که وقتی میخواین مذاکره کنید نیاین بر “قیمت” مذاکره کنید، در واقع باید مخاطبتون رو از قیمت بیرون بکشید و روی سرویس ها و ارزش‌ها و مزیت هایی که می‌تونید بهش بدید، با این‌ این روش مذاکره رو پیش ببرید و بدونید این‌ها می‌تونه جذاب‌تر باشه اگرچه در نهایت ممکنه انعکاسی در قیمت داشته باشد چون سرویس‌ها ارزش قیمتی کالاتون رو بالا می‌بره و شما به نسبت دیگر رقباتون می‌تونید برنده بشید.

با استراتژی منحصر به فرد و تک بودن پیش برید

پس ارزش هاتون رو از حالت تکراری بودن و قابل مقایسه بودن به حالت انحصاری و تک بودن تبدیل کنید. این خودش یک نکته‌ی بسیار مهم از نظر مشتری شماست که داره یه قیمتی برای کالا با این ارزشی که شما ایجاد کردید در نظر می‌گیره و این ارزش بر خود قیمت کالا اضافه می‌کند. اما اگر نیاین این ارزش رو با مخاطبتون پیش ببرید قطعا نمی‌تونید اعتمادش رو جلب کنید.

در تجارت چطور ارزش ایجاد کنیم؟

16 سرویس قابل ارزش گذاری در تجارت

باید بر سرویس‌ها تمرکز کنید، سرویس‌ها ممکنه از نوع جلب اعتماد کردن نوع مذاکره کردن نوع پیگیری کردن نوع حمایت کردن و هر آن چیزی که در کارتان هست، نوع بسته‌بندی نوع و مطرح کردن کالا، مزیت‌ها و معایب کالایتان ،نوع پرزنت کردن، حمل و نقل، لجستیک، مدت ماندگاری، ایزوها و گواهینامه ها ، نوع دریافت پول ، مدت دریافت پول، سرویس‌های دریافت پول یا ارز و همه‌ی این‌ها می‌تونه باشه که باید استفاده کنیم، اما با احتیاط .

توصیه بابیروش به شما

بر ابعاد غیر پولی تمرکز کنید

حواستون باشه قسمت‌هایی از مزیت‌ها که به پول بستگی داره همیشه خطرناک است اما اگر زرنگ باشید و بر ابعاد غیر پولی تمرکز کنید خیلی راحت‌تر میتونید با ریسک کمتری کالاتون رو بفروشید و مخاطبتون جلب خودتون کنید .

فرم مشاوره

وضعیت(Required)

ارزش مورد توقع جهت صادرات

مشاوره تخصصی برای شروع کسب و کار

توسط بزرگترین مرکز شتاب دهنده کسب و کار در ایران

شروع یک تجارت یا سرمایه گذاری در صادرات یا بازار داخلی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *